به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، محمد ذوالنوری داور بخش نواحی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان در شاخه موسیقی کرمانشاه با بیان اینکه جوانان هرساله مشتاقانه منتظر شرکت در جشنواره هستند،بیان داشت:من معتقدم جشنواره یک قدم بسیار مثبت و دارای یک انگیزه بزرگ است چرا که بواسطه برگزاری این رویداد مهم موسیقایی جوانان و نوجوانان با انگیزه سعی در یادگیری موسیقی منطقه خود که مدنظر جشنواره است،می کنند و حس رقابتی خوب و سازنده دارند.گاهی احساس می کنم شاید با پذیرفته نشدن برخی از آنها،سرخورده شوند اما می بینم برعکس تلاششان بیشتر می‌شود و بعضا دیده میشود که پیشرفت بسیار خوبی در موسیقی داشته اند.

وی با اشاره به حمایت برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان افزود: در حال حاضر هدف همه بچه ها فقط جشنواره شده اما به نظرم بایستی بعد از جشنواره نیز رها نشوند و استادان بنام با این نوازندگان و خوانندگان کار کنند و آنها را در مسیر اصلی هدایت کنند.چون این جوانان سرمایه هایی هستند که در آینده باید به آنها دل خوش کنیم و بدانیم اینها کسانی هستند که می توانند سکان موسیقی را حفظ کنند.

ذوالنوری با بیان اینکه بواسطه برگزاری جشنواره موسیقی جوان ، موسیقی بومی به خوبی در جامعه معرفی شده، اظهار داشت: جوانان و نوجوانان هر منطقه نمی‌توانند موسیقی بومی‌شان را نادیده بگیرند. اما وقتی که به موسیقی نواحی بها داده نشود وبه داشته هایی موسیقایی‌شان بها داده نشود و یا شناختی برایشان به وجود نیاید هیچ بعید نیست به فراموشی سپرده شود، چون در شرایط کنونی انواعی از موسیقی‌ها در جامعه رشد کرده که  جوانها بیشتر به آن سمت گرایش پیدا می کنند و یا آرام آرام فکر می کنند داشته های خودشان، داشته های به روزی نیست و یک داشته های قدیمی، پیش پا افتاده و شاید هم فسیل شده است و این چیزی است که متاسفانه بین جوان های امروز در تمام گوشه و کنار کشور ما دیده می شود.

داور بخش موسیقی نواحی در شاخه موسیقی کرمانشاه با اشاره به ملاک‌های داوری در زمینه تنبور گفت:یکی از مواردی که خیلی برایم اهمیت دارد نوع نگاه شرکت‌کنندگان به حضور در جشنواره است اینکه آیا این کسی که در جشنواره شرکت کرده است هدفش تفننی است و یا هدفمند چرا که بسیاری کارشان خوب است اما هر چقدر هم مقام بیاورند ، موسیقی نواحی برایشان دغدغه نیست اما برخی دیگر آینده کاریشان و نوع هدفشان بسیار ارزشمند است. دیگر فاکتور من در داوری، تسلط و اشراف بر رپرتوار موسیقی بومی است این دو مورد در کنار اجرای خوب بسیار با اهمیت است.

ذوالنوری در خاتمه خاطر انشان کرد: طی چند دوره ای که افتخار داوری جشنواره دارم شاهد پیشرفت سطح نوازندگی شرکت کنندگان در ساز تنبور بوده ام که این جای بسیار خوشحالی و نشان از تاثیر عمیق جشنواره ملی موسیقی جوان و توجه به موسیقی بومی هر منطقه است.